Hygienici nařídili plošné očkování proti žloutence typu A po problémech s vodou na Praze 6

Po aféře s kontaminovanou vodou na Praze 6, která vypukla na konci května, došli pražští hygienici k novému nařízení. To spočívá v plošném očkování dětí z pražských Dejvic a Bubenče proti žloutence typu A.

Plošné očkování dětí proti žloutence typu A

Hygienici došli k závěru, že riziko nákazy nelze zcela vyloučit. Od pátku 5.6. je proto možné nechat u praktického lékaře dítě ve věku od jednoho roku do patnácti let očkovat, a to zcela zdarma. Pokud však rodiče nepovažují očkování za nutné, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu očkování dítěte odmítnou, žádný postih jim za to hrozit nebude.

Kontaminovaná voda v pražských Dejvicích

Kontaminovaná voda postihla více než třicet tisíc lidí ve zmíněných částech Prahy, z toho asi čtyři tisíce dětí. Zavedení očkování se netýká dospělých osob, pro děti z postižených oblastí Prahy 6 je sice povinné, podle hygieniků však nebude nutné jej přímo vymáhat.

Kontaminace vody způsobila řadě lidí střevní potíže, laboratorní rozbory odhalily koliformní bakterie a noroviry. Přítomnost žloutenkového viru podle hlavního hygienika prokázána nebyla, jde však o prevenci a předběžnou opatrnost.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Foto: Pixabay.com

Hygienici nařídili plošné očkování proti žloutence typu A po problémech s vodou na Praze 6 patří do témat

Zánět střev patří do témat

Adresář

Zánět střev ptejte se v poradně

Diskuze na téma Zánět střev

Píšeme jinde
  • Videorecept Rajčatová polévka s fazolemi

    Videorecept Rajčatová polévka s fazolemi

    Léto pomalu končí a s přicházejícími chladnými dny nastává období, kdy se rádi zahřejeme polévkou. Rajčatová polévka s fazolemi je zdravá, vydatná a hned po první lžíci oceníte dokonalé propojení chutí.

  • Krkonošský hubník krok za krokem

    Krkonošský hubník krok za krokem

    S koncem léta přichází i houbová sezóna. Recept na krkonošský hubník (také houbovec) potěší každého milovníka hub. Tento je bezmasý, ale lze vylepšit na kostičky nakrájenou slaninou či uzeným masem.Zdravě.cz na Facebooku